header1.jpg

Renginiai

Pavasariniai žiedai

       Atėjo pavasaris, sužydėjo gėlės. Gėlės pražydo ne tik pievose, darželiuose, bet ir slaugos skyriuje. Velykų medį, padedamos darbuotojų, puošė gyventojos: Teresa Ingelevič, Eugenija Vitkūnaitė, Jadvyga Jasiūnaitė.

 

"pražydo"sienos 

 

 "pražydo"sienos

 

 prie velykų medžio

 

Jurgita Mikučionytė

Soc. darbuotoja

Velykinė popietė Debeikių filiale

       Šv. Velykos – viena svarbiausių ir gražiausių pavasario švenčių. Debeikių filialo gyventojai su džiaugsmu laukė šios šventės – puošė filialo aplinką velykinėmis dekoracijomis, dažė kiaušinius, lankė pamaldas Debeikių bažnyčioje.

       Antrą Šv. Velykų dieną visi filialo gyventojai rinkosi į velykinę popietę. Jos metu prisiminė senąsias tradicijas, papročius, kaip seniau žmonės švęsdavo, linksmindavosi. Visi kartu rideno margučius, žaidė žaidimus, šoko, dainavo, vaišinosi pačių keptu pyragu. Šventėje vyravo džiugi pavasarinė nuotaika.

pasiruošimas šventei

margučių ridenimas

margučių ridenimas

linksmi žaidimai

Socialinė darbuotoja Dijana Smailienė

Šv. Velykų šventė

Velykų bobutė atbudo iš miego,

Lauke apsidairė – seniai nebėr sniego.

Kibo kiaušinių senoji dažyti,

Girdėjom, žadėjo ir jus aplankyti.

                      Rodos taip neseniai varėme žiemą, o štai jau Velykos į duris beldžiasi. Po didelio susikaupimo ir ilgai trukusio pasninko ateina šv. Velykos – džiaugsmo, atsigavėjimo šventė. Ji simbolizuoja augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atgimimą.

                       Nuo senų laikų, džiaugsmingai minėdami Kristaus prisikėlimą, lietuviai prisigalvodavo įvairiausių burtų, apeigų, žaidimų, mindavo mįsles, prisimindavo patarles, kurios turėjo kokią nors prasmę: nešdavo sėkmę, neleisdavo laimei praeiti pro šalį ar suteikdavo sveikatos, o ką nors gal ir meilė aplankydavo. Ir žinoma margučių ridenimas.

prie didelio margučio

tai gražumas margučių

kas daugiau numuš

kas daugiau numuš

Rima Kalendienė

soc. darbuotoja užimtumui

Šv. Velykų belaukiant

       Dauguma švenčiančių šv. Velykas, be jokios abejonės, dės ant stalo margučių- svarbiausių ir smagiausių šios šventės atributų. Ir kasmet šis laikas užmena mįslę – kaip ir kuo marginti kiaušinius.  Šiemet ir mes stengėmės kuo natūraliau juos numarginti: kaušinius vyniojome į svogūnų lukštus, dėjome ant kiaušinių įvairių žolyčių, kruopų ir merkėme ne į cheminius dažus, o į pavirtus surūdijusius vinis.

kiaušinių dažymui pasiruošta

bus gražūs margučiai

bus gražūs margučiai

margučių gražumas

Rima Kalendienė

soc. darbuotoja užimtumui

Velykinio pyrago kepimas

       Artėjant Šv. Velykoms reikia ne tik visus kampus išsivalyti, bet ir išsikepti velykinių pyragų.  Susiradę mielinio pyrago receptą, su keletu „užkietiejusių“ virėjų maišėme pyragą. O iškeptas pyragas labai tiko prie arbatos.

 

 maišome pyragą

 

 maišome pyragą

 

 "tampome"tešlą

 

 ir gražu, ir skanu

 

Rima Kalendienė

soc. darbuotoja užimtumui